Formaten

Tags

10 heerlijke campings in de natuur van Occitanië

Occitanië is een grote en veelzijdige regio in het midden van Zuid-Frankrijk. Je hebt er de hoge bergtoppen van de Pyreneeën, de uitgestrekte hoogvlaktes aan de zuidkant v an het Centraal-Massief, ruige rivierdalen, grootse bossen en mooie zandstranden. Temidden van al die prachtige natuur liggen tal van campings. We hebben een lijstje van tien campings …

Lees verder

Figeac, monumentale stad in de Lot

Er zijn weinig steden in Frankrijk waar je zo goed de ontwikkeling door de eeuwen heen kunt terugzien als Figeac. In de stad zijn bijzonder veel gebouwen bewaard gebleven vanaf de twaalfde eeuw tot aan de renaissance. We bezochten Figeac tijdens onze terugreis vanuit de Pyreneeën en ontdekten dat je er gemakkelijk een dag kunt …

Lees verder

Carennac, middeleeuws dorp aan de Dordogne

Zoals je waarschijnlijk wel weet, zit de Dordognestreek boordevol met schitterende oude dorpjes en steden. Van piepklein tot wat groter, maar allemaal delen ze min of meer dezelfde geschiedenis. Met name door de oorlogen in de veertiende en vijftiende eeuw werden ze sterk getekend. Maar Carennac, in het noorden van het departement Lot, is toch …

Lees verder

Autoire, pareltje in de Lot

Een schitterend decor, een getroebleerde geschiedenis, het dorp Autoire is een niet te missen bestemming in het departement Lot. Eerder schreef ik al een blog over de prachtige wandeling die ik in het keteldal van Autoire maakte, vandaag neem ik je mee in de geschiedenis en straatjes van dit mooie dorp. Loop je mee? Omringd …

Lees verder

Saint-Cirq-Lapopie, middeleeuws dorp hoog boven de Lot

Bovenop steile rotskliffen aan de rivier de Lot ligt het pittoreske plaatsje Saint-Cirq-Lapopie. Met z’n nauwe straatjes met aan weerskanten eeuwenoude huizen, de ruïnes van een kasteel en een middeleeuwse kerk én de spectaculaire ligging, vormt het een soort openluchtmuseum waar op iedere straathoek nieuwe pareltjes te ontdekken zijn. Maar pas op, het is ook …

Lees verder

Wandeling naar de Dordogne vanuit Martel

De Dordognestreek is niet alleen een leuke bestemming voor het bekijken van pittoreske stadjes en dorpjes, je kunt er ook mooie wandelingen maken. Het landschap oogt misschien niet zo spectaculair voor uitdagende hikes, maar als onderbreking van al dat cultuurgeweld van de streek is het leuk om de natuur in te trekken. En daar zijn …

Lees verder